KMK Agro Murzynowo Leśne

Przemek Szymczak

Zarząd podejmuje decyzje zwykłą większością głosów( 50% kworum +1), przy równej ilości głosów decydujący głos należy do przedstawiciela wójta. Przedstawiciele drużyn zobowiązani są poinformować członków swojej drużyny o wszystkich postanowieniach Zarządu.

§ 3 Uczestnictwo

1.     Rozgrywki organizowane są dla drużyn, które są reprezentacjami miejscowości znajdujących się na terenie gminy Krzykosy.

2.     Daną miejscowość może reprezentować więcej niż jedna drużyna.

3.     W poszczególnych drużynach muszą występować zawodnicy mieszkający na terenie gminy Krzykosy. Dopuszcza się udział w rozgrywkach w każdej drużynie po 4 zawodników nie będących mieszkańcami gminy Krzykosy.

4.     W rozgrywkach nie mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy występowali bądź występują w danej rundzie sezonu w rozgrywkach PZPN, WOZPN.

5.     Drużyny występujące w Lidze zobowiązane są dostarczyć organizatorom listę zgłoszeniową na 14 dni przed rozpoczęciem rozgrywek (Ew. dopuszcza się zmiany na liście zgłoszeniowej w przerwie między ligowej).

6.     Zawodnik w trakcie danej rundy może reprezentować wyłącznie jedną drużynę w Piłkarskiej Lidze Gminnej.

7.     Wszyscy zawodnicy zobowiązani są do posiadania i okazania na żądanie sędziego podczas zawodów dowodów osobistych lub innych dowodów tożsamości, do ostatniego gwizdka sędziego.

8.     Wszyscy uczestnicy rozgrywek występują na ich własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie kontuzje, wypadki i inne nieszczęśliwe zdarzenia, które mogą mieć miejsce w trakcie rozgrywek.

9.     Każdy zawodnik przed przystąpieniem do rozgrywek musi być ubezpieczony od NW na koszt własny.

10. Przedstawiciele drużyn wchodzący w skład Zarządu Ligi zobowiązani są zapoznać wszystkich zawodników swojej drużyny z regulaminem rozgrywek. Zawodnicy potwierdzają zapoznanie się z w/w regulaminem własnoręcznym podpisem złożonym na liście zgłoszeniowej do rozgrywek. Ponadto zawodnicy niepełnoletni dołączają pisemną zgodę rodziców.

§ 4 Przepisy gry

1.     Każda drużyna liczy 25 zawodników ( w tym maksymalnie 4 zawodników mieszkających poza gminą Krzykosy).

2.     Ilość zmian w trakcie meczu jest nieograniczona. Zmiany dokonywane są systemem hokejowym na środku boiska przy linii bocznej podczas przerwy w grze, zgłoszone u sędziego.

3.     Mecz trwa 2 x 45 minut z 10 - cio minutową przerwą

4.     czerwona kartka oznacza dla zawodnika pauzę w następnym meczu.

5.     3 żółta kartka oznacza wykluczenie z gry oraz pauzę w następnym meczu.

6.     Gdy w drużynie wystąpi zawodnik nieuprawniony do gry to drużyna ta przegrywa walkowerem 0 : 3.

7.     W przypadku nie stawienia się drużyny na mecz we wcześniej ustalonym terminie drużyna ta przegrywa walkowerem 0 ; 3.

8.     Drugi walkower oznacza dla drużyny wykluczenie z rozgrywek w danym sezonie. Wyniki uzyskane wcześniej przez tę drużynę weryfikuje się jako walkower 0 : 3.

9.     W przypadku nie stawienia się przy rozpoczęciu meczu mniej niż 9 zawodników, drużyna nie w pełnym składzie przegrywa walkowerem.

10. W przypadku gdy sędzia przerwie mecz w trakcie pierwszej połowy (którego nie można wznowić w ciągu godziny od jego przerwania), to mecz należy powtórzyć. Gdy mecz zostanie przerwany przez sędziego w trakcie drugiej połowy to wynik zostaje jako końcowy.

11. Rozgrywki odbywają się systemem każdy z każdym w dwóch rundach jesień – wiosna.

12. O kolejności w tabeli decyduje:

·        liczba zdobytych punktów

·        wynik bezpośrednich spotkań

·        różnica bramek

·        liczba strzelonych bramek

13. W przypadku gdy taką samą ilość punktów maja więcej niż dwie drużyny o kolejności zajętych miejsc decydować będzie sporządzona tabelka ze spotkań między tymi drużynami (zasady w pkt. 12).

14. Zespół, który zajmie w rozgrywkach pierwsze miejsce otrzymuje tytuł „Mistrz Gminy Krzykosy w piłce nożnej w sezonie 2013/2014”

15. pozostałe przepisy są zgodne z przepisami PZPN.

16. We wszystkich spornych sprawach i zażaleniach skierowanych na piśmie do organizatora w ciągu 3 dni po odbytym meczu , głos rozstrzygający ma Zarząd Ligi.

17. decyzje zarządu są nieodwołalne.

§5 Postanowienia końcowe

Z każdego meczu sporządzony jest protokół wypełniany przez przedstawicieli drużyn oraz sędziego.

Po każdej kolejce sporządzana jest przez Zarząd Ligi aktualna tabela.

Do reprezentowania Ligi na zewnątrz Uprawnione są osoby wyznaczone przez Zarząd.

Organizatorzy zobowiązani są dostarczyć zespołom terminarz rozgrywek na 20 dni przed pierwszą kolejką spotkań.

Poprawiony: wtorek, 08 września 2015 12:53