Gminny Ośrodek Kultury w Krzykosach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 listopada 2012 14:09

gokGminny Ośrodek Kultury w Krzykosach powstał 1 grudnia 1980 roku. Obecna siedziba mieści się w niewielkim parterowym budynku . Jest tam mała salka w której odbywają się zajęcia , spotkania oraz wystawy. Przy ośrodku kultury znajduje się mały amfiteatr gdzie co roku odbywa się szereg imprez plenerowych. Do GOK należy również Wiejski Dom Kultury w miejscowości Garby, gdzie odbywają się wszystkie imprezy organizowane przez GOK. Ponadto GOK prowadzi działalność w kołach zainteresowań w świetlicach wiejskich w Sulęcinku i Pięczkowie.amfiteatr

 

 

Działalność kulturalna w Gminie Krzykosy to nie tylko działania Ośrodka Kultury. Pierwsze zapiski związane są z rokiem 1922, kiedy to w Sulęcinku powstaje zespół śpiewaczy "Głos z nad Warty". To również 1947r. kiedy po raz pierwszy wraz z chórem wystąpił zespół taneczny(od 1995 "Nadwarcianie"). Dwa lata wcześniej, w 1945, w Pięczkowie powstaje zespół folklorystyczny "Tośtoki". Pierwszym organem zajmującym się działalnością kulturalną był Gminny Ośrodek Kulturalno-Oświatowy z siedzibą w Solcu prowadzony przez pana Stefana Szymańskiego. 1 grudnia 1980 r. uchwałą Gminnej Rady Narodowej powołano do życia Gminny Ośrodek Kultury w Krzykosach. Pierwszym dyrektorem tej placówki była p. Mirosława Ławniczak - Stanisławska. W tym okresie wspólnie z nią jako instruktorzy pracują:

 • Franciszka Tomczak
 • Kazimierz Trzeciak
 • Stefania Hejnowicz
 • Feliks Wawrzyniak
 • Jan Pisarczyk
 • Irena Narolska
 • Władysław Gaworski
 • Małgorzata Jędrzak

W następnych latach obowiązki dyrektora pełniły: p. Katarzyna Delestowicz oraz p. Alicja Wojtkowiak. W tym też czasie do grona instruktorów dołączył p. Andrzej Łopatka i p. Stanisław Forszt. Od grudnia 1988 do roku 1990 ster w placówce przejmuje p. Jóżef Gierszal. Kolejnym szefem ośrodka zostaje p. Zdzisław Matuszak a od 1 lipca 1993r. stanowisko dyrektora obejmuje p. Ryszard Włodarczyk, który pełni tę funkcję do dnia dzisiejszczego.

Obecnie funkcje instuktorów pełnią:

 • Kazimierz Trzeciak - dyrygent Chóru "Głos z nad Warty"
 • Katarzyna Hełpa - Liszkowska - instruktor tańca zespołu "Nadwarcianie"
 • Zofia Grzesik - instruktor merytoryczny
 • Andrzej Łopatka - akompaniujący chórowi i zespołowi tanecznemu
 • Czesława Zięta - instruktor tańca zespołu "Tośtoki"

Na przełomie tych lat zorganizowano szereg koncertów, uroczystości i imprez, zarówno na terenie gminy jak i poza jej granicami. Odbywały się koncerty bardziej lub mniej znanych zespołów. Zespoły uczestniczyły w turniejach miast . Organizowane były wyjazdy do Teatru Wielkiego i Muzeum w Poznaniu oraz ciekawe wycieczki. Co roku odbywały się dożynki wiejskie a od 1993 gminne, w których brały udział zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury. W 1991r. z inicjatywy p. Włodzimierza Ratajczaka, przy Ośrodku Kultury powstaje gazetka gminna nosząca tytuł "Aktualności Gminne". Redaktorami zostją panowie Zdzisław Matuszak i Czesław Włodarczyk, a w późniejszym okresiep. Mirosława Skowrońska i Ryszard Włodarczyk. W 1995r. przy współpracy z Jarocińskim Ośrodkiem Kultury zostaje zorganizowany w Witowie Pierwszy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Wesołe Nutki". W roku 1996 do kalendarza imprez dołącza "Festiwal Przedszkolaków" a 2002 roku rusza I edycja Śpiewających po 30-tce "DINOZAURY". W 2004 roku do grona corocznych imprez dołącza Wielkopolskie Spotkanie Kapel Podwórkowych "Podwórkowe Muzykowanie" oraz od 2011 roku "Finał Ferii".

Poprawiony: poniedziałek, 26 stycznia 2015 12:59
 

Dom Kultury +

001

Więcej informacji
>>>TUTAJ<<<

Projekty Unijne

Zrealizowane Projekty

>>Kliknij<<

 

lzw

Zrealizowane Projekty

Gmina Krzykosy - dawniej i dziś

gmina krzykosy - dawniej i dzis

Licznik Odwiedzin

112498
DzisiajDzisiaj45
WczorajWczoraj90
W tym tygodniuW tym tygodniu254
W tym miesiącuW tym miesiącu1486
Wszystkie dniWszystkie dni112498

stat4u


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: cheap game seats register info domain Valid XHTML and CSS.